Okul Öncesi Kodlama Eğitimi

Şaşırtıcı Keşifler Hayalle Başlar!

Okul öncesi öğrencilerimizin hayal gücü yüksektir ve müthiş tasarımlar yapabilecek potansiyeldedirler. Bu potansiyellerini de oyunlar oynayarak geliştirirler.

Balkod olarak biz, çocukların ilgilerini çekecek konularla, oyun oynarken öğrenme etkinlikleri ile bilişime merhaba demelerini sağlıyoruz.

Kodlama etkinliklerinin yanı sıra robotik içeriklerimizle robotları keşfetmelerini sağlıyoruz.

KODLAMA

Scratch Junior

ScratchJr ile programcılığın temellerini kavrarken izledikleri çizgi animasyonları yaratmanın büyüsünü tadarlar. Kendi etkileşimli hikayelerini ve oyunlarını programlamayı öğrenirler.

Code.Org

Her seviyeden çocuklar için ücretsiz olarak yayınlanan Code.org etkinlikleri ile oyun oynayarak kodlama öğrenirler.

Temel Algoritma – Bilgisayarsız Kodlama

Temel algoritma ve bilgisayarsız kodlama etkinlikleri ile karşılaştıkları problemleri çözmeleri için uygulayacakları adımları daha iyi planlarlar. Hayatın her aşamasındaki problemlerin çözümünde kendilerine daha fazla güven duyarlar.


ROBOTİK

Junior Robotik

ArtecRobo, Matatalab gibi junior robotik etkinlikleri ile farklı robotları keşfetme fırsatı bulurlar. Robotik kodlamanın temellerini öğrenirler.

Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey sayesinde çevrelerindeki herşeyi klavyeye dönüştürür, elektriğin temellerini eğlenerek öğrenirler. Oyun hamurlarıyla oyun oynamak, meyvelerle piyano çalmak gibi bir sürü eğlenceli etkinlikleri uygulama fırsatı bulurlar.

Yumuşak Devreler

Sıradan oyun hamuru etkinlikleri ile vedalaşın. İletken oyun hamurlarını birbirinden keyifli elektrikli nesnelere dönüştürecekler.


STEAM & MAKER ETKİNLİKLERİ

STEAM & MAKER Etkinlikleri

STEAM & MAKER etkinlikleriyle öğrenciler fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrendiklerini sanat ve tasarım ile bir üst düzeye çıkarıyorlar. Sınırların kalktığı STEAM & MAKER etkinliklerinde merak, sorgulama, eleştirel düşünme ve inovasyonla dolu bir öğrenme ortamı sağlanıyor.


TEKNOLOJİ

Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Sanal ve Artırılmış gerçeklik etkinlikleri ile geleceğin teknolojilerinin kapısını aralarlar. Çizdikleri resmin canlandığını görmek onlar için harika bir deneyim olacak. Geleceğe dair hayallerinin sınırlarını genişletecekler.