İlkokul Kodlama Eğitimi

KODLAMA

Scratch Jr

ScratchJr ile programcılığın temellerini kavrarken izledikleri çizgi animasyonları yaratmanın büyüsünü tadarlar. Kendi etkileşimli hikayelerini ve oyunlarını programlamayı öğrenirler.

Code.Org

Her seviyeden çocuklar için ücretsiz olarak yayınlanan Code.org etkinlikleri ile oyun oynayarak kodlama öğrenirler.

Kodlamaya Giriş– Bilgisayarsız Kodlama

Kodlamaya giriş ve bilgisayarsız kodlama etkinlikleri ile karşılaştıkları problemleri çözmeleri için uygulayacakları adımları daha iyi planlarlar. Hayatın her aşamasındaki problemlerin çözümünde kendilerine daha fazla güven duyarlar.

Kodu Game Lab

Microsoft’un geliştirdiği üç boyutlu ortamda üç boyutlu karakterlerle oyunlar tasarlamak için oyun kodlama ve tasarlama becerilerini geliştirirler.

Scratch 3.0

Scratch ile blok tabanlı programlamanın temellerini kavrarlar. Programcılığın ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu fark ederler. Dünyanın en popüler blok tabanlı programlama dilini öğrenerek, eğlenceli animasyonlar, etkileşimli hikâyeler kodlarlar.


ROBOTİK

Drone Eğitimi

Erkan Ulu Okulları ile birlikte hazırladığımız Türkiye’de ilk Drone Eğitimi sayesinde eğitim için özel olarak tasarlanmış DJI Tello Edu dronunu kullanmayı ve programlamayı öğrenirler.

Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey sayesinde çevrelerindeki herşeyi klavyeye dönüştürür, elektriğin temellerini eğlenerek öğrenirler. Oyun hamurlarıyla oyun oynamak, meyvelerle piyano çalmak gibi bir sürü eğlenceli etkinlikleri uygulama fırsatı bulurlar.

Kağıt Devreler

Özel olarak tasarlanmış elektrik akımını ileten bant sayesinde eğlenceli elektrik devreleri tasarlarlar. Elektriğin nasıl iletildiğini, hayal güçlerini ve tasarım yeteneklerini kullanarak keşfederler.