Hakkımızda

BALKOD, öğrencileri STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) hakkında robotik kitlerle ilgi çekici bir şekilde öğrenmeye teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Robotik, mühendislik ve eğitim konusunda tutkuluyuz. Artan teknolojiye dayalı bir dünyada, geleceğin mucitleri ve yenilikçilerinin bilim, mühendislik ve kodlama konusunda tutkulu olmalarını sağlamaya inanıyoruz. Ayrıca STEM’in ilgi çekici ve eğlenceli olabileceğine inanıyoruz.
Misyonumuz, STEM eğitiminin çocuklar ve hobiler için erişilebilir, ilgi çekici ve eğlenceli olmasını sağlamaktır. Biz robotik eğitim kitleri üreterek ve mühendislik ve programlama temel ilkelerini öğreten eğitim dersleri vererek robotik aracılığıyla yapıyoruz. Yeni nesil yapımcıları, inşaatçıları, mucitleri ve yenilikçileri yetiştirmeyi umuyoruz.
Öğrenmenin, kapıları kimseye kapatılmaması gereken ömür boyu süren bir arayış olduğuna inanıyoruz. Ülkemiz insanlarının coğrafi sınırları aşmasına ve dijital ekonomide çalışmasına olanak tanımak profesyonel olarak ilerlemelerini ve küresel olarak ekonomik kazanç elde etmesini sağlamak için kodlama!
Öğrencilerimizin sadece teoriyi öğrenmemeleri, gerçek dünya deneyimi kazanmaları gerektiğini derinden inandırırız. Bu yüzden onları gerçek dünyaya hazırlamaya odaklanıyoruz.
Tarihi sürece baktığımızda bize 2030’un en çok talep görecek işlerin henüz mevcut olmadığını gösteriyor. Bu nedenle, bugünün yeteneklerini yarının işleri için yetiştirmeliyiz.
Sürekli teknolojiye dayalı geleceğimizin güvenilir teknoloji uzmanları, yaratıcı düşünürleri ve liderleri olmak için çocuklara ilham vererek ve onları eğiterek, giderek genişleyen teknoloji becerileri boşluğunu doldurma misyonumuzdur.
Teknolojiye karşı meraklı çocuklar için artan teknolojiye dayalı bir dünyada genişleyen beceri boşluğunu karşılamak için proje tabanlı öğrenme, problem çözme ve yaratıcı becerilere odaklanan bir pedagoji kurslarda kullanılmaktadır. Kodlama ve robotik konusunda en yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi olan eğitmenler öğrenciler ile işbirlikçi ve yaratıcı çalışma ortamında derslerini işlemektedir.
Herkesin kodlamada temel akıcılığa sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Öğrencilerimizin kendi uygulamalarını oluşturması, en iyi uygulamaları kodlamayı öğrenmesi ve ilgi alanlarını arkadaşları ile paylaşmasını hedefliyoruz.